top of page
Ertan Balaban Görseli

KENDİNİN EN İYİ VERSİYONU OL!

25 YILLIK SPORCU HAYATIMDA BİR ÇOK FARKLI ANTRENMAN SİSTEMİ VE EKOL DENEDİM!

Merhaba ben Ertan Balaban,

 

Spor hayatıma herkes gibi öncelikle kaslarımı geliştirmek için Fitness ile yani bölgesel antrenmanlarla başladım. Profesyonel Spor kariyerim başladığı zaman ise kondisyonumu geliştirmek için uzun cardio antrenmanları ve interval antrenmanlar yaptım. Bu benim için yeterli değildi daha güçlü olmak istiyordum!

 

Kendime yurt dışından Weight Lifting ( Halter ) kitapları aldım. Sadece kitapta fotoğraflardan gördüğüm hareketleri düzgün bir şekilde uygulamaya çalışıyordum. O zamanki tek amacım yukarı, aşağı, öne ve arkaya itiş ve çekişlerdi… Dünyada ( CrossFit ) fonksiyonel antrenmanın yaygınlaşması ile bu sporun Türkiyedeki öncülerinden oldum. Sanki şimdiye kadar öğrendiğim herşeyi uyguluyordum. Ağırlık idmanları cardio idmanları ile karışmış içinede biraz halter eklemiştim. Bu sefer duvara çarpmıştım hem güçleniyordum hem de VO max seviyemi aynı oranda yükseltiyordum. Fakat bu antrenmanlarda benim için bir süre sonra yıpratıcı olmaya başladı.

Bugün geldiğim noktada profesyonel bir spor kariyeri olmayan normal bir bireyim, artık daha hızlı olmak, daha güçlü olmak yerine…dağa sağlıklı ve fit olmak tek amacım. Bu yüzden kendim de uyguladığım antrenman programlarımı bugüne kadar öğrendiğim herşeyi harmanlayarak Hybrid adını verdim.

 

Bu programları uyguluyarak sakatlanmadan ve yıpranmadan, keyif alarak kendinizin en iyi verisyonu olmanız için size yardımcı olmak istiyorum.

bottom of page